ویزای استارت آپ کانادا | آموزش گام به گام اخذ ویزای استارتاپ 2019

آنچه در این مقاله خواهیم دید کلیه ی جزییات، نکات و مراحل روش اقامت دائم کانادا از طریق برنامه استارتاپ است.

این مقاله شامل چهار بخش است. در بخش اول، تعریف استار آپ و تفاوت آن با روش کارافرینی به شما ارائه می گردد. در بخش بعد، حداقل های مورد نیاز برای اخذ ویزای استارت آپ کانادا ارائه می شود.

در ادامه به مراحل گام به گام و جزییات درخواست اقامت دائم کانادا از طریق برنامه استارتاپ خواهیم پرداخت. در پایان به سوالات به رایج شما عزیزان پیرامون مهاجرت به کانادا از طریق برنامه استارتاپ به دقت پاسخ داده شده است.

در نهایت اگر همچنان سوالی در این زمینه در ذهنتان باقی بود، در بخش پرسش و پاسخ در انتهای صفحه، آنرا مطرح نمایید. مشاورین دریم گیت در کمتر از 24 ساعت، به آن پاسخ خواهند گفت.

ویزای استارت آپ کانادا
ویزای استارت آپ کانادا

خلاصه ی روش ویزای start up کانادا

این روش مهاجرت به کانادا ، شامل افرادی می شود که قادر به ارائه ی ایده ی خلاقانه در سطح جهانی هستند. البته این ایده ی استارتاپی باید قابلیت بکارگیری افراد کانادایی را نیز دارا باشد.

مدت زمان پروسه مهاجرت استارتاپ: 12 تا 16 ماه

حداقل سرمایه اولیه مورد نیاز برای این روش: این روش مهاجرتی کانادا، به سرمایه گذاری اولیه از جانب شما، برای استارت آپ نیازی ندارد. البته باید موسسات تعیین شده از طرف دولت کانادا را قانع کنید که روی پروژه ی شما سرمایه گذاری نمایند. در مورد موارد مالی، باید نشان دهید که هزینه تامین مخارج زندگی خود و خانواده تان را برای ماه های اولیه زندگی در کانادا در اختیار دارید. برای یک نفر این میزان موجودی 12,669 دلار است و به ازای هر نفر اعضای خانواده که اضافه می شود، 3,414 دلار به مبلغ اولیه باید اضافه شود.

تعریف استارت آپ

استارتاپ به یک کسب و کار نوپا اطلاق می شود که توسط فرد یا افراد معدودی بنیانگذاری می شود. این کسب کار باید دارای یک ایده ی خلاقانه باشد و یک مدل کسب و کار را به گونه ای ارائه دهد که پتانسیل گسترش و رشد در آینده را داشته باشد.

حتما شما در مورد روش مهاجرت کارافرینی شنیده اید. در حالت کلی، استارتاپ تفاوت عمده ای با کارآفرینی دارد. در کارافرینی، تمایلی برای گسترش کسب و کار و استخدام نیرو وجود ندارد، در حالیکه start up، با هدف گسترش کسب و کار و استخدام افراد بیشتر پایه ریزی شده است.

حال که با مفهوم استارتاپ آشنا شده اید، به مرحله ی بعد که اطلاع از حداقل های مورد نیاز برای مهاجرت به کانادا از طریق برنامه استارتاپ، می پردازیم.

حداقل های مورد نیاز به منظور مهاجرت به کانادا از طریق startup

به منظور مهاجرت به کانادا از طریق این روش، باید متقاضی تمامی چهار شرط زیر را دارا باشد.

1- داشتن کسب و کار واجد شرایط

مطمینا برای شما این سوال پیش می آید که چه کسب و کاری برای روش استارتاپ در کانادا واجد شرایط می باشد.

یک بیزینس قابل قبول از نظر دولت کانادا، باید شرایط زیر را ارضا نماید

  • باید از جانب سازمان های تعیین شده دولت کانادا، بتوانند نامه ی ساپورت و پشتیبانی دریافت نمایند. در ادامه این بخش، کلیه سازمان های تعیین شده دولت کانادا به شما معرفی میشود.
  • حداکثر 5 نفر از صاحبان هر کسب و کار می توانند برای روش استارت آپ کانادا اقدام نمایند. هر یک از این متقاضیان، باید حداقل 10 درصد سهام شرکت (حق رای شرکت) را دارا باشند.
  • متقاضیان اخذ ویزای استارتاپ کانادا و سازمان تعیین شده توسط دولت، باید در مجموع صاحب بیش از 50% سهام یا حق رای شرکت باشند.
  • در زمان اخذ اقامت دایم از طریق پروسه استارتاپ کانادا، باید مدارک کافی به منظور فعال بودن کسب و کارتان را درون کشور کانادا ارائه نمایید. توجه داشته باشید که قسمت عمده فعال بیزینس شما باید در کانادا باشد.

2- اخذ نامه ی پشتیبانی از جانب سازمان های تعیین شده توسط اداره مهارجت کانادا

شما باید از یکی از سازمان های تعیین شده ی کانادا، نامه ی پشتیبانی یا ساپورت مالی دریافت نمایید. برای این منظور، شما باید با سازمان های تعیین شده ی زمینه ی خود، تماس بگیرید تا از چگونگی مراحل آن ها مطلع شوید. سپس باید آنها را متقاعد نمایید که ایده ی بیزینس شما ارزش سرمایه گذاری دارد. در نهایت، در صورت پذیرفته شدن طرح شما، نامه ی ساپورت از طرف آن سازمانها صادر می شود.

فرایند پذیرش هر ایده ی استارتاپی در هر سازمان متفاوت است. هر سازمانی حداقل های خود را داراست. بعضا ممکن است مجبور باشید ایده ی خود را به صورت حضوری مطرح نمایید یا ممکن است از شما یک بیزینس پلان با جزییات کامل در خواست شود.

در نهایت بعد اخذ نامه از یکی از سازمان های تعیین شده ی کانادا، باید نامه را به همراه سایر مدارک در درخواست خود قرار دهید. علاوه بر آن، سازمانی که طرح شما را تایید کرده، یک نامه گواهی تعهد نیز به صورت مستقیم به اداره ی مهاجرت کانادا ارسال می نماید. اداره ی مهاجرت کانادا، هر دو نامه ی "نامه پشتیبانی که از جانب شما ارسال شده" و "گواهی تعهد که از جانب سازمان حمایت کننده شما" را برای ارزیابی درخواست شما استفاده می نماید.

متقاضیان اخذ اقامت از طریق استارت آپ توجه داشته باشند، به دلیل پیچیدگی های فراوان این روش مهاجرتی کانادا، نیاز به وکیل ویزای استارت آپ کانادا خواهید داشت که بتواند به درستی و بدون اشتباه، مراحل کار شما را پیگیری نماید.

3- ارائه ی حداقل های مورد نیاز زبان انگلیسی

برای مهاجرت به کانادا از طریق استارت آپ، باید دارای حداقل نمره ی CLB5 در زبان انگلیسی یا فرانسه، در تمام مهارت ها باشید. البته اصلا نگران این بخش نباشید. زیرا CLB5  معادل آیلتس جنرال با نمرات Speaking5، Reading4 ،Listening5 ،Writing5 می باشد و براحتی می توانید با دانش متوسط زبان، این نمره را کسب نمایید.

4- قابلیت تامین هزینه لازم به منظور اقامت در کانادا

همانطور که بیان شد، در اخذ ویزای استارتاپی کانادا، نیاز به سرمایه گذاری از جانب شما نیست. ولی از آنجا که دولت کانادا، به افرادی که از طریق ویزای start up کانادا وارد کشور کانادا می شوند، کمک مالی اعطا نمی کند، بنابر این گواهی مبنی بر توانایی استطاعت مالی خود و خانواده ی خود را به عنوان مدارک لازم باید ارائه نمایید.

این گواهی متناسب با تعداد اعضای خانواده متقاضی است که در سال 2019 به شرح جدول زیر است:

ویزای استارت اپ کانادا - حداقل فاند لازم
ویزای استارت اپ کانادا - حداقل فاند لازم

مراحل ثبت درخواست اقامت دائم کانادا از طریق برنامه استارتاپ :

  • پر کردن کامل پکیج درخواست مهاجرت به روش استارت آپ
  • پرداخت هزینه بررسی مدارک به سفارت کانادا
  • سابمیت درخواست

معرفی سازمان های تعیین شده از طرف کانادا به منظور اخذ ویزای استارتاپ کانادا

همانطور که در بخش های گذشته به طور مبسوط شرح شد، شما برای اخذ ویزای استارتاپ به حمایت حداقل یکی از سازمان های تعیین شده ی کانادا نیاز دارید. در این بخش، لیست کل این سازمان ها را به همراه لینک ورودی به سایت آنها در اختیارتان قرار می دهیم.

توجه نمایید که بیشتر این سازمان ها، به بیزینس پلن نیاز دارند. نوشتن بیزینس پلن مقوله ی بسیار تخصصی می باشد که باید کلیه ی اصول بین المللی به منظور نشان دادن طرح به عنوان یک طرح برگزیده، در آن رعایت گردد.

سازمان های مورد قبول به منظور بررسی طرح های شما، در سه دسته قرار می گیرند که به شرح زیر است:

1- صندوق های سرمایه گذاری Venture capital funds

یکی از سازمانهای زیر دسته ی این بخش، باید طرح شما را به مبلغ حداقل 200,000 دلار،  پشتیبانی نماید. لیست کلیه ی این سازمان ها در زیر برای شما قرار داده شده است. با ورود به سایت مرجع می توانید شرایط خاص هر یک را برای ارائه طرح پیشنهادی خود بررسی نمایید.

آدرس وب سایت رسمی Venture capital funds
inoviacapital.comiNovia Capital Inc.
evp.vcExtreme Venture Partners LLP
informationvp.comInformation Venture Partners Management Inc.
www.goldenvp.comGolden Venture Partners Fund, LP
innovacorp.caNova Scotia Innovation Corporation (o/a Innovacorp)
impression.venturesImpression Ventures
www.bdc.ca/enBDC Venture Capital
www.lumiracapital.comLumira Capital
www.celtic-house.comCeltic House Venture Partners
innovationplatformcapital.comInnovation Platform Capital International LP
relayventures.comRelay Ventures
www.priveq.caPRIVEQ Capital Funds
vanedgecapital.comVanedge Capital Limited Partnership
versiononeventures.comVersion One Ventures
www.yaletown.comYaletown Venture Partners Inc.
www.omersventures.comOMERS Ventures Management Inc.
suv.vcScaleUp Venture Partners, Inc.
www.toprenergy.comTop Renergy Inc.
realventures.comReal Ventures
www.westcapmgt.caWestcap Management Ltd.
www.pangaeaventures.comPangaea Ventures Ltd.

لطفابه این مطلب امتیاز دهید
[تعداد: 4    میانگین: 4/5]