تحصیل در کانادا | از صفر تا 100 تحصیل در کشور کانادا، کلیه راهکارها و نکات تحصیلی کانادا

مطالب این بخش یک خودآموز کامل ویژه ی علاقمندان به تحصیل در کانادا، در کلیه ی مقاطع تحصیلی، شامل تحصیل در مدارس، کالج و دانشگاه های کانادا می باشد. اگر شما نیز از جمله علاقمندان به تحصیل در کانادا هستید، حتما مطالب این بخش را بدقت مطالعه نمایید.

از جمله دغدغه های مهم علاقمندان تحصیلی کانادا، اطلاع از مراحل شروع پروسه ی پرونده ی تحصیلی کانادا، بهترین تاریخ برای شروع اپلای، و شرایط حداقل دانشگاه ها و کالج های کانادا می باشد. از اینرو، در این پیج، بطور کامل به ذکر جزییات مرحله به مرحله ی تحصیل در کانادا خواهیم پرداخت.

علاوه بر موارد فوق، قطعا سوالاتی در ذهن شما خواهد بود، از قبیل شرایط داشتن اجازه ی کار در حین تحصیل کانادا یا هزینه های زندگی تحصیلی و متوسط شهریه دانشگاه یا کالجهای کانادایی. ما در این صفحه، بطور دقیق برای شما محاسبه کردیم که در ماه، به عنوان یک دانشجو چقدر می توانید درآمد داشته باشید و این میزان درآمد چه بخشی از هزینه های تحصیلی شما را جبران خواهد نمود.

و خبر خوب ویژه ی علاقمندان تحصیل رایگان در کانادا … کلیه مراحل اخذ فاند تحصیلی در کانادا را در اختیارتان قرار دادیم که بتوانید با امید به خدا، کمک هزینه تحصیلی کانادا را دریافت نمایید.

علاوه بر آن، اکثر طرفداران تحصیل در کشور کانادا نیم نگاهی به بازار کار کانادا و یا نحوه ی اخذ اقامت در کانادا بعد از فارغ التحصیلی از کالج ها و دانشگاه های کانادایی دارند. بنابراین بخش هایی از این صفحه را به معرفی رشته های کاربردی، پولساز و پرطرفدار کانادا، معرفی دانشگاه های برتر و نحوه ی اخذ اقامت دایم بعد از تحصیل در کانادا اختصاص داده ایم.

از شما دعوت می نماییم تا به انتها با دریم گیت همراه باشید:

تحصیل در کانادا
تحصیل در کانادا

چرا تحصیل در کانادا !

تحصیل در کشور کانادا مزایای بسیار زیادی دارد که از جمله آن می توان به سطح بالای علمی دانشگاه های کانادا، زیبایی های طبیعی این کشور، شاخص های بالای زندگی در کانادا و … اشاره کرد. ما در این بخش، تنها به ذکر مهمترین دلیل تحصیل در کشور کانادا خواهیم پرداخت. اخذ اقامت و آسان شدن پروسه ی مهاجرت به کانادا بعد از اتمام تحصیلات در این کشور، مسلما مهمترین دلیل ایرانیان در انتخاب کشور کانادا برای تحصیل می باشد.

دوره ی تحصیل در کانادا، این امکان را برای دانشجویان فراهم می نماید که زبان انگلیسی خود را به میزان قابل قبولی تقویت نمایند. علاوه بر آن، اکثر دانشجویان، قبل از فارغ التحصیلی، با شرکت های کانادایی مکاتبه می نمایند و سعی می کنند قبل از فارغ التحصیلی از دانشگاههای کانادایی، شرکتی را برای کار رزرو نمایند. بطور معمول نیز، در صورت نیاز شرکت مذکور به تخصص آنها، دلیلی برای رد درخواست وجود ندارد. زیرا هم به زبان انگلیسی به طور کامل تسلط دارند و هم توانایی خود را با اخذ مدرک کانادایی اثبات نموده اند. توجه داشته باشید شرکت های کانادایی، بین انتخاب یک فرد تازه مهاجرت کرده با مدرک غیر کانادایی (که اکنون شهروند کانادا محسوب می شود)، و یک فرد خارجی فارغ التحصیل شده از کانادا، معمولا گزینه ی دوم، یعنی فرد فارغ التحصیل شده از دانشگاههای کانادا را انتخاب می نمایند.

به منظور کسب اطلاعات بیشتر، به “مهاجرت تحصیلی کانادا بعد از فارغ التحصیلی از کانادا” مراجعه نمایید.

شرایط کار حین تحصیل در کانادا

خوشبختانه دولت کانادا این امکان را برای دانشجویان بین المللی حین تحصیل در کانادا فراهم آروده تا ساعاتی در هفته را در صورت نیاز، به کار بپردازند. اجازه ی کار یا WORK PERMIT بصورت همزمان، حین اخذ ویزای تحصیلی به دانشجویان بین المللی اعطا می شود. کار حین تحصیل، علاوه بر جبران کردن بخشی از هزینه های تحصیل و زندگی، این امکان را برای کسب تجربه ی کانادایی و حتی پیشرفت در مهارت های زبان انگلیسی برای دانشجویان فراهم می آورد. به این ترتیب، خیلی سریعتر با فرهنگ کار کانادایی آشنا می شوند.

در ترم های فعال دانشگاه یعنی پاییز، و زمستان دانشجویان اجازه ی 20 ساعت کار در هفته را خواهند داشت. به عبارتی یک دانشجوی بین المللی مجاز است در طی یک ماه تحصیلی، 80 ساعت کار کند. در ترم تابستان در صورت تعطیلی دانشگاه، دانشجویان بین المللی، این اجازه را خواهند داشت که به صورت فول تایم یا تمام وقت به کار مشغول شوند. ممکن است این سوال برای شما بوجود آید که دستمزد من به ازای این میزان کار چقدر خواهد بود؟ در بخش بعد به سوال شما پاسخ داده می شود.

نکته ی جالب در مورد دانشجویان مزدوج این است که به همسر آنها، اجازه ی کار فول تایم داده می شود. به این ترتیب می توانند در کلیه ی فصول سال، به کار در کانادا مشغول شوند و به این ترتیب بخش بزرگی از هزینه های تحصیلی کانادا و همچنین هزینه های زندگی را کاور نمایند.

حداقل حقوق کار دانشجویی در کانادا

برای دانشجویان، معمولا کار دانشجویی جز موارد مهم محسوب می شود که می توانند توسط آن، بخشی از هزینه های تحصیلی خود را جبران نمایند.

در بخش قبل در مورد تعداد ساعات مجاز کار دانشجویی صحبت شد. در این بخش به ذکر حداقل دستمزد در این کشور یا minimum wage خواهیم پرداخت که بتوانید برآورد دقیقی از درآمد خود حین دانشجویی در کانادا داشته باشید.

حداقل حقوق در کشور کانادا ، در هر استان کانادا متفاوت است. این میزان، بر اساس قوانین سال 2019 کانادا، طبق جدول زیر است. البته توجه داشته باشید، اکثر دانشجویان ایرانی ترجیح می دهند در استانهای اصلی و پرجمعیت کانادا از جمله آلبرتا، بریتیش کلمبیا، انتاریو، و کبک تحصیل نمایند.

استانحداقل درآمد به ازای هر ساعت کار
آلبرتا$15.00 در ساعت
بریتیش کلمبیا$12.65 در ساعت
ساسکاچوان$11.06 در ساعت
انتاریو$14.50 در ساعت
مانیتوبا$11.65 در ساعت
نیوبرانزویک$11.50 در ساعت
کبک$12.50 در ساعت
نوا اسکوشیا$11.50 در ساعت
پرنس ادوارد آیلند$12.25 در ساعت
نیوفاندلند$11.40 در ساعت
یوکان$12.71 در ساعت

به عنوان مثال، می توان به محاسبه ی میزان درآمد یک دانشجو حین تحصیل در استان انتاریو به صورت زیر پرداخت. البته از میزان درآمد زیر ممکن است بخشی از آن، بابت مالیات کسر شود.

محاسبه میزان درامد دانشجویی حین تحصیل در کانادا

مراحل گام به گام اخذ پذیرش تحصیلی کانادا

1- زمان بندی مناسب برای اپلای

شما باید از یک سال قبل از آغاز تحصیل در کانادا، برای اخذ پذیرش از موسسات کانادایی اقدام کرده باشید. ددلاین هر یک از دانشگاه های کانادا، معمولا متفاوت است. اما معمولا در ماه May هر سال می باشد. به عنوان مثال، اگر شما بخواهید در پاییز سال 1400 (در ماه September)، برای تحصیل عازم کانادا شوید، باید معمولا در اسفند سال 1399 (در ماه May) برای دانشگاه مورد نظر خود اپلای کرده باشید.

2- انتخاب رشته بر اساس رزومه شما، علاقمندی، و بازار کار کشور کانادا

متاسفانه در بسیاری مواقع، دانشجویان ایرانی علاقمند به تحصیل در کانادا، اقدام به انتخاب رشته هایی می نمایند که در آن شرایط بازار کاری کانادا دیده نشده است. به این ترتیب، بعد از فارغ التحصیلی، متحمل سختی های بسیاری برای شروع کار در کانادا خواهند داشت.
از اینرو، به دوستان توصیه اکید می شود، اگر از موسسات مهاجرتی در پروسه تحصیلی خود استفاده می نمایند، موسساتی را انتخاب نمایند که در کانادا فعالیت دارند و به بازار کار این کشور اشراف کامل دارند تا بتوانند در هنگام انتخاب رشته، شما را راهنمایی نمایند.

3- انتخاب دانشگاه، یا کالجهای مورد نظر در کانادا (بطور متوسط باید برای 4 دانشگاه اپلای نمایید.)

بسیاری از دانشگاه ها و مدارس کانادا، کاملا رقابتی هستند و اخذ پذیرش از آنها، به رزومه ی شما بستگی دارد. یعنی ممکن است با تمام شایستگی هایتان، موفق به اخذ پذیرش تحصیلی از دانشگاه خاصی نشوید. بنابراین، به بمنظور اطمینان از اخذ پذیرش تحصیلی در کانادا، به شما توصیه اکید می شود برای بیشتر از یک دانشگاه، یا مدرسه اپلای کنید.

در غیر اینصورت، سعی نمایید با موسسات تحصیلی همکاری نمایید که نمایندگی از دانشگاه های کانادا را دارند و می توانند با توجه به رزومه شما، با اطمینان کامل پذیرش تحصیلی اخذ نمایند.

4- بررسی حداقل های اپلای در هر دانشگاه

وبسایت دانشگاه مورد نظر را بررسی نمایید تا از حداقل های مورد نیاز پذیرش اطمینان حاصل نمایید و آنها را آماده سازید.حداقل های مورد نیاز برای هر دانشگاه و هر رشته متفاوت است و شامل معدل مقاطع تحصیلی قبلی فرد متقاضی و نمره ی زبان انگلیسی (تافل یا آیلتس آکادمیک) می شود.

بطور معمول، حداقل نمره ی آیلتس آکادمیک 6 برای کالج، و نمره ی 6.5 برای تحصیلات در دانشگاه قابل قبول است.

توجه شود برای تحصیل در مدارس کانادا در مقاطع ابتدایی و دبیرستان، نیاز به ارائه نمره ی آیلتس نیست و دانش آموزان ایرانی به راحتی می توانند بدون ارائه نمره ی زبان در این کشور، مشغول به تحصیل شوند.

5- ارسال مدارک زبان انگلیسی

متقاضیان ایرانی به منظور تحصیل در کالج ها و دانشگاه های کانادا ، باید مدارک زبان را برای دانشگاه ارسال نمایید. ارسال مدارک نباید از جانب شما انجام شود. چنانچه آزمون های آیلتس یا تافل شرکت کرده اید، باید با مراجعه به سایت رسمی این آزمون ها و ثبت سفارش ارسال، از این موسسات بخواهید مدارک مرتبط با نمره زبان شما را برای دانشگاه مقصدتان به صورت رسمی ارسال نمایند.

6-ایجاد حساب کاربری در سایت دانشگاه مقصد

توسط پرتال آنلاین دانشگاه مورد نظر، در بخش اپلای، نام کاربری جدید ایجاد نمایید. در گام بعد، مدارک مورد درخواستی را در سایت دانشگاه، آپلود نمایید.

7-پرداخت هزینه اپلای دانشگاه بصورت آنلاین توسط کارت اعتباری

اگر ویزا کارت یا مستر کارت یا پی پال دارید، که خودتان می توانید پرداخت را انجام دهید. البته به شما پیشنهاد می شود که خودتان انجام ندهید. می توانید توسط شرکت های ایرانی معتبر که در زمینه ی پرداخت های آنلاین فعالیت دارند، ثبت سفارش نمایید تا پرداخت را برای شما انجام دهند.

8- ارسال فیزیکی مدارک لازم به دانشگاه مورد نظر با سیستم پست بین المللی نظیر TNT

در صورت لزوم، بعضی از دانشگاه ها، بعد از اپلای آنلاین، به ارسال فیزیکی مدارک نیز اصرار دارند. در این صورت، باید مدارک لازم شامل کپی ریز نمرات انگلیسی و کپی مدارک تحصیلی ترجمه شده و … را که بصورت رسمی تایید شده اند، از طریق پست به دانشگاه مقصد ارسال می نمایید.

9- انتظار برای جواب اولیه ی دانشگاه

معمولا ظرف مدت نهایتا 6 ماه، جواب دانشگاه مبنی بر پذیرش به شما ارسال می شود.

10- اقدام برای اخذ ویزای تحصیلی در صورت اخذ پذیرش

در صورت اخذ پذیرش تحصیلی، باید برای اخذ ویزای تحصیلی اقدام نمایید. به منظور آشنایی با مراحل ویزای تحصیلی، به ویزای تحصیلی کانادا مراجعه نمایید.

شهریه تحصیل در کانادا در مقطع لیسانس، فوق لیسانس و دکتری

در کشور کانادا، میزان شهریه دانشگاه بر اساس استان محل تحصیل و نوع رشته متفاوت می باشد. در این بخش، قصد داریم میزان متوسط شهریه را در هر استان برای شما ارائه دهیم تا بهتر بتوانید استان مورد نظر خود را برای تحصیل در کانادا انتخاب نمایید.

توجه داشته باشید که مقوله ی انتخاب استان محل تحصیل در کانادا به شدت می تواند در پروسه ی مهاجرت شما بعد از فارغ التحصیلی مهم باشد. از اینرو، به شما توصیه اکید می شود به منظور تسهیل فرایند مهاجرت تحصیلی خود در آینده، با کارشناسان مجرب دریم گیت برای انتخاب بهترین استان برای تحصیل مشاوره نمایید.

بطور کلی، متوسط شهریه در کانادا، 16000 دلار کانادا برای مقاطع فوق لیسانس و دکتری و 27000 دلار برای مقطع لیسانس می باشد. جدول زیر، حاوی اطلاعات بسیار ارزشمند در مورد متوسط شهریه تحصیل در هر استان کانادا در سال 2019 بر اساس شهریه در سال 2019، بر اساس گزارشهای سایت دولتی “statistics canada” می باشد.

استانشهریه متوسط سالیانه کالج و دانشگاه تا کارشناسی (دلار کانادا)شهریه سالیانه برای فوق لیسانس و دکتری (دلار کانادا)
استان کبک21,85715,392
استان انتاریو34,96121,686
استان بریتیش کلمبیا25,47216,988
استان آلبرتا21,54811,804
استان ساسکاچون20,2116,032
استان مانیتوبا15,58210,995
استان نیوبرازویک14,29011,593
استان نوا اسکوشیا17,66218,907
جزیره پرینس ادوارد21,52511,905
استان نیوفانلد12,0354,087
در کانادا (متوسط همه استانها)27,15916,497

شرایط بورسیه تحصیل در کانادا

اخذ بورسیه تحصیلی کانادا را می توان جز بهترین اتفاقات دوره ی تحصیلی یک دانشجوی بین المللی دانست. در کشور کانادا بورسیه های تحصیلی به دو صورت می باشد.

در حالت اول، بورسیه از جانب دانشگاه به دانشجو اعطا می شود و در حالت دوم، بورسیه توسط منابع دولتی کانادا تامین می گردد.

بورسیه های تحصیلی معمولا با نامهای Scholarships یا bursaries یا grant در سایت دانشگاه ها قابل مشاهده هستند. فقط به این نکته توجه داشته باشید که اخذ بورسیه تحصیلی توسط دانشجویان، به دلیل محدودیت تعداد، بسیار کم می باشد و احتمال اخذ آن بسیار پایین است.

اخذ بورسیه های تحصیلی در کانادا معمولا نیازمند معدل بالا، نمره ی بالای آیلتس یا تافل و حتی داشتن مقالات دانشگاهی است. بسیاری از بورسیه های تحصیلی در کشور کانادا، متعلق به خود افراد کانادایی است. اما همچنان تعدادی از بورسیه ها و کمک هزینه های دانشجویی، به دانشجویان بین المللی نیز اختصاص داده می شود.

توجه داشته باشید که حالت دیگری نیز به منظور تامین مخارج تحصیلی وجود دارد. در این حالت، دانشجو برای استاد کار می کند. این کار می تواند به صورت تحقیقاتی باشد یا در جهت کمک به استاد در حل تمرینات دانشجویان دوره ی لیسانس و یا تصحیح برگه های امتحانی دانشجویان لیسانس یا موارد مشابه. به این مورد بورسیه تحصیلی اطلاق نمی شود، بلکه به عنوان فاند تحصیلی شناخته می شود. فاند تحصیلی معمولا به دانشجویان مقاطع تحصیلات تکمیلی اعطا می شود.

فاند تحصیلی در کانادا را معمولا نمی توان در سایت دانشگاه مشاهده کرد. بلکه باید با مکاتبه به اساتید دانشگاهی از طریق ایمیل یا تلفن، جویای آن شد. این مدل فاند تحصیلی معمولا به دانشجویان دوره های کارشناسی ارشد و دکتری، البته با رزومه ی در سطح عالی (نمره زبان بالا – معدل فارغ التحصیلی بالا – بعضا نیاز به دارا بودن مقاله) اختصاص می یابد. در زیر، روش مرحله به مرحله اخذ فاند تحصیل در کانادا را برای شما بیان نموده ایم. امیدواریم شما نیز بتوانید فاند تحصیلی در کانادا دریافت نمایید.

مراحل اخذ کمک هزینه تحصیلی ویژه متقاضیان تحصیل در مقطع فوق لیسانس و دکتری در کانادا

1- تهیه بهترین رزومه ی ممکن از وضعیت تحصیلی خود

توجه داشته باشید که نوشتن رزومه ی تحصیلی کاملا متفاوت با رزومه ی کاری است. حتما در مورد آن با دوستان خود، استاتید ،و موسسات تحصیلی مهاجرتی مشورت نمایید تا بتوانید بهترین رزومه را تهیه کنید. یادتان باشد، استادی که رزومه ی شما را بررسی می کند، هیچ شناختی از شما ندارد و می خواهد تصمیم اولیه خود را برای اعطای فاند تحصیلی، بر اساس رزومه ی شما بگیرد.

نکته ی مهم در نوشتن رزومه: شما می خواهید رزومه خود را برای اساتید با علاقمندی های متفاوت ارسال نمایید. بنابراین، باید برای هر استاد، بر اساس علاقمندی او، رزومه ی مناسب مجزا تهیه نمایید. یعنی برای هر استاد، یک رزومه متفاوت که البته کار سختی است!

2- ایمیل اساتید در زمینه ی خود را با بیابید و دسته بندی کنید.

حال وقت آن رسیده که لیست دانشگاه های مورد علاقه خود را تهیه کنید. سپس در سایت دانشگاه وارد شوید و ایمیل اساتیدی که در زمینه ی شما در حال تحقیق هستند، را بیابید. حال شما یک دیتابیس از ایمیل اساتید در زمینه ی خود دارید. این مرحله بسیار زمان بر است.

3- ارسال ایمیل به اساتید با ضمیمه کردن رزومه ی خود

باید یک قالب متن چشم گیر و کوتاه برای متن ایمیل خود تهیه نمایید. در این نامه، شما باید از میزان علاقه ی خود برای پیوستن به گروه تحقیقاتی استاد صحبت کنید. در زیر، یک نمونه ایمیل واقعی و جواب استاد، برای شما قرار داده شده تا با این مرحله بیشتر آشنا شوید.

درخواست جذب نیروی استاد برای تحصیل در کانادا

اگر خوش شانس باشید و استاد مورد نظر هم به دنبال دانشجوی فوق لیسانس یا دکترا باشد، ممکن است از شما درخواست کند که برای دانشگاه اپلای کنید یا ممکن است شما را دعوت به مصاحبه از طریق اسکایپ یا … نماید. در زیر، متن جواب نامه ی بالا، را ملاحظه می فرمایید. همانطور که مشخص است، استاد از دانشجو دعوت به مصاحبه اسکایپی نموده است.

4- در صورت جواب اولیه استاد، برای دانشگاه مورد نظر اپلای نمایید.

5- در صورت انتخاب نهایی شما توسط استاد، نامه ی پذیرش به همراه نامه ی فاند تحصیلی به شما ارسال می شود.

6- اخذ ویزای تحصیلی کانادا

به منظور انجام مراحل اخذ ویزای تحصیلی، به صفحه ی “ویزای تحصیلی کانادا” رجوع نمایید.

معرفی 12 دانشگاه برتر کانادا

در لیست زیر، 10 دانشگاه برتر کانادا را به شما معرفی می نماییم. متقاضیان تحصیل در کانادا توجه نمایند که این لیست به معنای معتبر نبودن سایر دانشگاه های کانادا نیست. بدلیل رعایت استانداردهای جهانی در اغلب دانشگاه های کانادایی، مدارک آنها بسیار معتبر می باشد. رنک ارائه شده در جدول زیر از سایت CWUR که از سازمان های معتبر ارائه دهنده ی رنک دانشگاه های جهان می باشد، گرداوری شده است.

رنک در کانادارنک جهانی در 2019 (CWUR)نام دانشگاهشهر و استان محل دانشگاهمتوسط شهریه سالانه در لیسانس متوسط شهریه سالانه در فوق لیسانس و دکتریلینک دانشگاه
117دانشگاه تورنتوToronto – Ontario$42900 – $49800$6900 – $22600www.utoronto.ca
237دانشگاه مک گیلMontreal – Québec$16,800$15,100 – $16,800www.mcgill.ca
338دانشگاه بریتیش کلمبیاVancouver , Kelowna – British Columbia$26,000 – $36,600$8,600www.ubc.ca
496دانشگاه آلبرتاEdmonton – Alberta$21,000$12,200www.ualberta.ca
5110دانشگاه مونترالMontreal – Québec$16,800$15,100 – $16,800www.umontreal.ca
6121دانشگاه مک مسترHamilton – Ontario$20,000 – $25,900$16,800 – $17,100www.mcmaster.ca
7196دانشگاه کلگریCalgary – Calgary$18,300$3,700 – $16,200www.ucalgary.ca
8198دانشگاه وسترنLondon – Ontario$25,700 – $28,700$17,900www.uwo.ca
9205دانشگاه اتاواOttawa – Ontario$31,400$16,300 – $22,800www.uottawa.ca
10231دانشگاه مانیتوباWinnipeg – Manitoba$14,400$10,900umanitoba.ca
11261دانشگاه کویینKingston – Ontario$31,700 – $37,500$12,900www.queensu.ca
12268دانشگاه واترلوWaterloo – Ontario$27,000 – $30,800$13,500 – $13,700uwaterloo.ca

توجه شود که متوسط شهریه سالانه جدول فوق، مربوط به رشته های عمومی و هنر می باشد و ممکن است در رشته های دیگر متفاوت باشد.

در طبقه بندی CWUR، دانشگاه تهران و دانشگاه شریف به ترتیب رنک 461 و 592 جهان را به خود اختصاص داده اند.

به منظور کسب اطلاعات در مورد سایر دانشگاه های معتبر کانادایی، می توانید در بخش تماس با ما، با مشاوران مجرب دریم گیت تماس حاصل نمایید.

لیست بورسیه های تحصیلی کانادا

در همانطور که پیش تر گفته شد، بورسیه تحصیلی در دانشگاه های کانادا بسیار معدود و مختص دانش آموزان و دانشجویان نخبه ی سراسر جهان می باشد. در زیر لیستی از بورسیه های تحصیلی کشور کانادا گرداوری شده است. در صورت تمایل می توانید برای این بورسیه ها اقدام نمایید.

بورسیه دولت کانادا برای تحصیلات تکمیلی

بورسیه دولت کانادا برای تحصیل در کانادا

نام بورسیه: Vanier Canada Graduate Scholarships

آخرین مهلت درخواست بورسیه: 6 نوامبر هر سال

مقطع بورسیه: دوره های دکتری

اطلاعات بیشتر در مورد بورسیه

بورسیه دانشگاه یورک برای تحصیل در کانادا

نام بورسیه: York University International Student Scholarships

آخرین مهلت درخواست بورسیه: 1 February هر سال

مقطع بورسیه: دوره های لیسانس

اطلاعات بیشتر در مورد بورسیه

بورسیه برای دانش آموزان علاقمند به تحصیل در کانادا در دانشگاه مانیتوبا

بورسیه تحصیلی دانشگاه مانیتوبا

نام بورسیه: University of Manitoba Graduate Fellowships

آخرین مهلت درخواست بورسیه: متغیر بر اساس دپارتمان

مقطع بورسیه: دوره های فوق لیسانس و دکتری

اطلاعات بیشتر در مورد بورسیه

بورسیه برای دانش آموزان علاقمند به تحصیل در کانادا در دانشگاه وینیپگ

بورسیه تحصیل در کانادا مربوط به دانشگاه وینیپگ

نام بورسیه: Winnipeg President’s Scholarships for World Leaders

آخرین مهلت درخواست بورسیه: 3 جوئن و 30 سپتامبر هر سال

مقطع بورسیه: لیسانس و فوق لیسانس

اطلاعات بیشتر در مورد بورسیه

بورسیه برای دانش آموزان علاقمند به تحصیل در کانادا در کالج هامبر

بورسیه تحصیل در کانادا مربوط به کالج هامبر

نام بورسیه: Humber International Entrance Scholarships

آخرین مهلت درخواست بورسیه: 17 می و 27 سپتامبر هر سال

مقطع بورسیه: دوره های کمتر از لیسانس

اطلاعات بیشتر در مورد بورسیه

بورسیه دوره دکتری دانشگاه بریتیش کلمبیا

نام بورسیه: UBC Graduate Global Leadership Fellowships for Developing Country Students

آخرین مهلت درخواست بورسیه: 10 March هر سال

مقطع بورسیه: مقطع دکتری

اطلاعات بیشتر در مورد بورسیه

بورسیه تحصیلی دوره لیسانس دانشگاه بریتیش کلمبیا

نام بورسیه: Donald A. Wehrung International Student Award

آخرین مهلت درخواست بورسیه: 1 دسامبر

مقطع بورسیه: دوره ی لیسانس

اطلاعات بیشتر در مورد بورسیه

بورسیه تحصیلی دوره لیسانس دانشگاه بریتیش کلمبیا

نام بورسیه: York World Scholars

آخرین مهلت درخواست بورسیه: 20 April

مقطع بورسیه: برای دانشجویان علاقمند به double major در لیسانس

اطلاعات بیشتر در مورد بورسیه

بورسیه Trudeau Foundation برای تحصیل در کانادا

نام بورسیه: Pierre Elliott Trudeau Foundation

آخرین مهلت درخواست بورسیه: 22 February هر سال

مقطع بورسیه: مقطع دکتری

اطلاعات بیشتر در مورد بورسیه

بورسیه برای دانش آموزان علاقمند به تحصیل در کانادا در دانشگاه تورنتو

بورسیه تحصیل در کانادا مربوط به دانشگاه تورنتو

نام بورسیه: Lester B. Pearson International Scholarship Program at University of Toronto

آخرین مهلت درخواست بورسیه: 29 نوامبر هر سال

مقطع بورسیه: دوره ی لیسانس

اطلاعات بیشتر در مورد بورسیه

بورسیه تحصیلی دوره ی لیسانس دانشگاه بریتیش کلمبیا

نام بورسیه: Karen McKellin International Leader of Tomorrow Award at University of British Columbia

آخرین مهلت درخواست بورسیه: 1 دسامبر

مقطع بورسیه: دوره ی لیسانس

اطلاعات بیشتر در مورد بورسیه

بورسیه تحصیلی دوره ی لیسانس دانشگاه بریتیش کلمبیا

نام بورسیه: PEO International Peace Scholarships for Women

آخرین مهلت درخواست بورسیه: 15 دسامبر

مقطع بورسیه: دوره ی فوق لیسانس و دکتری

اطلاعات بیشتر در مورد بورسیه

پیشنهاد دریم گیت برای منابع بیشتر در زمینه تحصیل در کانادا:

هزینه تحصیل در کانادا

هزینه تحصیل در کانادا در 2019

برآورد دقیق هزینه تحصیل در کشور مقصد شما، جزء مهمترین مسائل قبل از انتخاب کشور است. اگر کشور مقصد شما کانادا است، در این بخش برآورد بسیار دقیق هزینه تحصیل …
خواندن بیشتر
آزمون تافل یا آیلتس برای مهاجرت و تحصیل

مقایسه آزمون آیلتس و آزمون تافل

آزمون آیلتس آزمون آیلتس مخفف International English Language Testing System است توسط کنسول بریتانیا، موسسه ارزیابی زبان انگلیسی کمبریج، و موسسه ی تحصیلی IDP به صورت مشترک اداره می شود …
خواندن بیشتر
ویزای تحصیل در کانادا

ویزای تحصیلی کانادا |جزییات و مراحل گام به گام در 2019

حتما شنیده اید! فردی، از یک دانشگاه کانادا پذیرش تحصیلی گرفته است، اما موفق به اخذ ویزای تحصیلی نشده است!! یعنی علیرغم پذیرفته شدن در دانشگاه کانادایی، از طرف اداره …
خواندن بیشتر
بورسیه تحصیل در کانادا

بورسیه تحصیلی کانادا

در حالت کلی، امکان تحصیل در کانادا به صورت رایگان برای افراد نخبه وجود دارد. اما با توجه به اینکه افراد بسیار زیادی از سراسر دنیا برای اخذ بورسیه اقدام …
خواندن بیشتر
شهریه دانشگاه های کانادا به ازای رشته های مختلف

شهریه دانشگاه های کانادا بر اساس رشته تحصیلی در 2019

شهریه تحصیلی از جمله موارد مهم دانشجویان علاقمند به تحصیل در کانادا می باشد. شاید برای شما جالب باشد که بدانید به ازای رشته ی مورد نظر شما، بطور متوسط …
خواندن بیشتر
مزایای تحصیل در کانادا

مزایای تحصیلی کشور کانادا

1- امکان کار حین تحصیل در کانادا شما در کشور کانادا، اجازه دارید به عنوان دانشجوی بین المللی، 20 ساعت در هفته کار نمایید. این یعنی تامین بخش بسزایی از …
خواندن بیشتر

زندگی در کانادا برای مهاجران تازه وارد

زندگی در کانادا

کشورهای بسیاری در سراسر جهان برای زندگی وجود دارد. حتما این سوال را باید قبل از هر گونه اقدام مهاجرتی …
خواندن بیشتر
مهاجرت تحصیلی کانادا و شرایط اخذ اقامت بعد از فارغ التحصیلی

مهاجرت تحصیلی کانادا و شرایط اخذ اقامت بعد از فارغ التحصیلی در 2019

پیش از انتخاب دانشگاه یا کالج در کشور کانادا، ممکن است این سوال در ذهنتان بوجود آید که آیا روشی …
خواندن بیشتر
جدول میانگین حقوق مشاغل در کانادا در سال 2019

جدول میانگین حقوق مشاغل در کانادا در سال 2019

در این بخش قصد داریم به سوال بسیار مهم علاقمندان به مهاجرت به کانادا پاسخ دهیم. حقوق من بعد از …
خواندن بیشتر
مهاجرت به کانادا

مهاجرت به کانادا |صفر تا 100 روش های مهاجرتی کانادا 2019

اغلب مشتریان ما بر این باورند که شرایط مهاجرت به کانادا سخت و بعضا بر اساس شرایط آنها و خانواده …
خواندن بیشتر
لطفابه این مطلب امتیاز دهید
[تعداد: 13    میانگین: 4.7/5]

دیدگاه‌تان را بنویسید: