مزایای تحصیلی کشور کانادا

1- امکان کار حین تحصیل در کانادا

شما در کشور کانادا، اجازه دارید به عنوان دانشجوی بین المللی، 20 ساعت در هفته کار نمایید. این یعنی تامین بخش بسزایی از مخارج شما حین تحصیل در کانادا !!

2- شهریه دانشگاه های کانادا نسبت به سایر کشورهای انگلیسی زبان پایین تر است.

رنج شهریه دانشگاه های کانادا بین 12000 دلار تا 20000 دلار کانادا است و شهریه مدارس کانادا حدود 10000 تا 12000 دلار کانادا. همین امر دانشگاه های کانادا را از نظر شهریه، نسبت به کشور های غربی انگلیسی زبان ارزانتر می نماید.

3- شما امکان مهاجرت به کانادا را بعد از اتمام دوره ی تحصیلی خواهید داشت.

کشور کانادا کشوری است مهاجر پذیر که نیازمند نیروی کار و متخصص می باشد. از اینرو هرساله افراد بسیار زیادی با مهاجرت به کانادا، وارد بازار کار این کشور می شوند. مطمئن باشید از نظر دولت کانادا، هیچ مهاجری شایسته تر از یک فرد فارغ التحصیل شده از کالج ها و دانشگاه های کانادا نخواهد بود. زیرا هم به زبان انگلیسی در طول دوره ی تحصیل مسلط شده است، هم هویت او در کانادا اثبات شده است، و هم از نظر فنی و تکنیکال و هوشی، با فارغ التحصیلی از کانادا، متخصصی قابل قبول و در سطح استانداردهای جهانی می باشد.

دولت کانادا، به افرادی که 2 سال یا بیشتر، به تحصیل در کانادا پرداخته اند، ویزای کار سه ساله اعطا می نماید تا بتوانند در شرکت های تراز اول کانادایی مشغول به کار شوند و به این ترتیب به اقتصاد کانادا، رونق ببخشند. البته به دوره های تحصیلی کمتر از 2 سال نیز ویزای کار داده می شود، اما مدت زمان این ویزای کار، یک سال خواهد بود.

بعد از یک سال کار در یک شرکت کانادایی، به راحتی فارغ التحصیلان دانشگاه های کانادا می توانند برای اقامت دایم اقدام نمایند و به این ترتیب، در یک پروسه ی نهایتا 6 ماهه، به اقامت دایم کانادا دست یابند.

4- سطح علمی بالای دانشگاه های کانادایی و فرصت های تحقیقاتی بیشمار ویژه علاقمندان به پژوهش

کیفیت آموزشی بالای دانشگاه ها و کالج های کانادایی بر هیچ کس پوشیده نیست. اخذ یک مدرک تحصیلی از کانادا، شما را قادر به فعالیت در شرکت های تراز اول جهان می نماید. علاوه بر آن، تحقیق یکی از اجزای کلیدی آموزش عالی کانادا، پس از دوره متوسطه است.

در کشور کانادا، هم صنایع و هم دولت کانادا، بودجه ی عظیمی را صرف تحقیقات در حوزه های های پزشکی، مخابرات، کشاورزی، کامپیوتر، و علوم زیست محیطی می نماید. از اینرو، بسیاری از دانشجویان برتر دنیا، با اخذ بورسیه های تحصیلی، به کشور کانادا می آیند تا در واحدهای تحقیقاتی دانشگاه ها، به پژوهش مشغول شوند.

5- بیمه ی درمانی حین تحصیل

شما در کشور کانادا، به عنوان دانشجوی بین المللی، با پرداخت مبلغ بسیار ناچیزی که جز شهریه بحساب می آید، بیمه تحصیلی دریافت می نمایید که بسیاری از هزینه های درمانی بیمارستان را برای شما کاور خواهد نمود.

6- مردم کانادا، به دوستی و ادب در جهان شهرت دارند. همین امر کافی است تا کشور کانادا را یکی از بهترین نقاط برای تحصیل و زندگی نماید.

در کانادا، زبانهای انگلیسی و فرانسوی زبان های اصلی این کشور می باشد. اما، تقریبا تمام گروه های قومی جهان در کشور کانادا حضور دارند و اینکه شما غذاهای قومی و فعالیت های مرتبط با کشور خاصی را پیذا نکنید تقریبا محال است. همین امر موجب می شود دانشجویان بین المللی حین تحصیل در کشور کانادا، با حضور در جوامع بومی خود احساس راحتی نمایند و از بسیاری از دغدغه های زندگی در یک کشور غریب، فارغ شوند.

لطفابه این مطلب امتیاز دهید
[تعداد: 1    میانگین: 5/5]